Przyjmujemy rezerwacje
Nasi Goście mogą czuć się bezpiecznie w Pensjonacie SPA u Tomasza
W celu zabezpieczenia pobytu Gości, podjęliśmy następujące kroki:
W każdym pokoju znajduje się mydło do dezynfekcji rąk. Na każdym piętrze, w miejscach ogólnodostępnych , znajdują się pojemniki z płynem antybakteryjnym.
Restauracja i inne pomieszczenia są kilka razy dzienne dokładnie dezynfekowane.
Personel jest przeszkolony i wyposażony w środki ochronne oraz dodatkowe środki do dezynfekcji.
Zapraszamy serdecznie

 

nie1 Niechorze – jest miejscowością położona między Bałtykiem, a jeziorem Liwia- Łuża oraz rzeką Liwką łączącą jezioro z morzem. Jako kąpielisko Niechorze istnieje od początku XIX wieku, ale jego prawdziwy rozwój zaczyna się po roku 1870. Budowa dróg i linii kolejowych sprawia, że przyjeżdża tu na wakacje coraz więcej osób.

Osada składa się z dwóch części: zbudowana w 1866 roku, a odbudowana w 1948. Latarnia stoi na klifie wysokości 22 m; budynek latarni ma 45 m wysokości. Na balkon biegnący dookoła głowicy latarni wchodzi się po 210 stopniach; z zachodniej, starszej, położonej przy klifowym brzegu, oraz nowszej, na obszarach przylegających do jeziora.

W starszej części można spotkać dawne zagrody z XVII-XIX w. z ozdobnymi bramami wjazdowymi. W zachodniej części osiedla znajduje się latarnia morska z balkonu rozciąga się widok na jezioro Liwia-Łuż i Bałtyk. Od południa Niechorze przylega do jeziora Liwia-Łuża, którego lustro wody położone jest 10 cm nad poziomem morza. Jezioro jest naturalnym siedliskiem ptactwa wodnego i błotnego (między innymi są tu miejsca lęgowe łabędzia niemego, pojawia się również orzeł bielik), od 1959 roku stanowi ścisły rezerwat ornitologiczny.

nie2Widok morza, czy to z latarni, czy z klifowego brzegu, nie ma sobie równych – to jedno z najpiękniejszych miejsc nad morzem – powiadają Ci, którzy przyjechali tu raz i od tego czasu wracają co roku.

Latarnia morska, muzeum rybołówstwa, kamieniczki rybackie z XVIII i XIX wieku, stacja kolejki wąskotorowej, jezioro Liwia Łuża będące rezerwatem ptaków – to miejsca, które trzeba koniecznie odwiedzić podczas urlopu w Niechorzu.

Choć miejscowość jest bardzo rozległa, to wszędzie jest blisko. Spacerując główną Aleją Bursztynową, w każdej chwili można skręcić w boczną uliczkę (jest ich kilkanaście), by po paru minutach znaleźć się nad morzem.

Plaża w Niechorzu jest szeroka i piaszczysta.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki Więcej...